EŞİM İÇİN DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

Doğum Günü Partisi süslemeleri

Eşimin doğum günü geçtiğimiz Salı günüydü. Sürpriz bir doğum günü partisi hazırlamak istedim. Geçen sene de düzenlemiştim. Parti süslemelerinin çoğunu kendim hazırlamıştım. Balonlara yazılar yazmıştım. Grafon kağıtlarından süslemeler yapmıştım. Bu sene bir süs hariç herşeyi satın aldım. Geçen sene yaptığım neon renklerden püskül banner tek el yapımı şeydi.


Doğum Günü Partisi püsküller BANNER

Geri kalan bütün süsleri hazır aldım. Bazılarını aliexpress.com'dan bazılarını internette bulduğum parti malzemeleri satan bir siteden. Aslında aliexpress'ten 1 buçuk ay önce o kadar çok şey sipariş etmiştim ki.. Ancak yarısı geldi! Çok sinir bozucu! Baktım devamı gelmiyor, ben de kalan eşyaları 4- 5 gün önce satın alıp kargo bekleme telaşına girdim!

japon feneri
aliexpress'ten aldığım ''japon feneri''nin açılmamış hali

Aliexpress'ten aldığım japon feneri paketten fotoğraftaki gibi çıktı. Ortadaki boşluktan elimle iki yana çekerek açtım. Teli de içine yerleştirdim.
japon feneri
japon feneri açılınca 
Japon fenerine ip bağladım ve avizeye astım.

siyah grafon kağıdından parti topu
siyah grafon kağıdından parti topuParti malzeme sitesinden aldığım grafon kağıtlarından yapılmış siyah ve beyaz süslemeler kutudan bu şekilde çıktı. Her birini iki ucundan tutup birleştirdim. Ataçları birleşme yerlerine taktım. Kendinden ipleri vardı. O şekilde de astım.siyah grafon kağıdından parti topu
Siyah grafon kağıdı süslemeleri
Açtığım siyah grafon kağıdı süslemelerini duvara astım. Aslında hepsini tavana asmak istemiştim ama kısmet olmadı..

beyaz grafon kağıdı parti topu

beyaz grafon kağıdı parti topu
Beyaz  grafon kağıdı süslemeleri
Beyaz grafon kağıdı süslemeleri de avizeye astım.

Balon süslemeler çok çok çooook fazla olduğu için şişirmeye cesaret edemedim ve elektrikli balon şişirme pompası aldım. İnanılmaz pahalı geldi bana. Bu küçücük mavi şeye 180 TL verdim. Verdiğim paraya değmeyen tek şey diyebilirim. Çin malı bir şey. 40- 50 Tl olmalıydı en fazla. 

happy birthday balonları ve elektrikli balon sişirme pompası
HAPPY BİRTHDAY balonları ve elektrikli balon şişirme pompası görseli
HAPPY BİRTHDAY balonlarını aliexpress'ten aldım. Ucundaki kırmızı çizgili yere pipet takıp şişirmelisiniz. Bu şekilde elektrikli bir pompanız yoksa aşırı zor bir iş söyleyeyim. Normal balon şişirmeye hiç benzemiyor! Bir de A harfi doğum gününden bir gün öce patladı. Nazar çıktı diyelim 😁 Kendi nazarım olas gerek. Başkası görmedi çünkü 😄

happy birthday balonları ve elektrikli balon sişirme pompası

HAPPY BİRTHDAY balonlarını asmak işkenceydi! Hepsini 2şer defa astım. İlk seferinde parti malzemelerini asmak için satılan özel yapıştırıcılardan kullandım. Balonlar 1 gün geçmeden düştüler. Duvar kağıdımız kabartmalı olduğu için sanırım. O yüzden çift taraflı askı asmak için kullanılan süper güçlü bantlardan kullandım. Partiden sonra çıkarması çok zor oldu. İlmini bilmeden önce  duvar kağıdının bir yeri soyuldu bile! Ama nasıl çıkaracağımı öğrendikten sonra duvar kağıdına başka hiç bir şey olmadı. Yapışkanları saç kurutma makinesiyle ısıtıp ısıtıp çıkardım. Kesinlikle çıkmayan yapıştırıcılara bunu yapmak gerekmiş!

Tamamı cam olan salon kapısına parti püskülleri taktım. Parti malzemeleri satan siteden aldım. 2 tanesi yetti ama biri defolu geldi. Bazı kısımlarında boşluklar vardı. Ayrıca çok hassas takarken bile yırtılabiliyor. Bilseydim 3 tane alırdım. 

dev parti balonları

Dev balonları aliexpress'ten aldım.

doğum günü asma kartları

doğum günü asma kartları

Bu doğum günü kartları da boşlukları doldurdu, güzel oldu. Türkiye'den.

Bütün süslemeler bittiğinde salonumuzun görüntüsü şöyleydi :

evde Doğum Günü Partisi

evde Doğum Günü Partisi

evde Doğum Günü Partisi

evde Doğum Günü Partisi

Hep beraber önce salonda yemek yedik. Ardından pasta kestik. Pastanın fotoğrafını çekmeyi unuttum. Özel ince uzun mumlar ve pasta volkanları aldım. 

Hediyelerim de Kemal Tanca'dan ayakkabı ve dosya çantasıydı. Hem partiye hem hediyelerime bayıldı eşim! İkimiz de çok mutlu olduk. Siz de eşiniz ya da sevdikleriniz için biraz uğraşarak böyle güzel bir organizasyon hazırlayabilirsiniz! Kendisi için hazırlanmış sürpriz bir doğum günü partisini herkes sever bence!

NOT: aliexpress'ten 30 TL'ye satılan eşyalar Türkiye'de 80-90 TL. Bu yüzden 2 ay önceden aliexpress'ten sipariş vermeyi düşünebilirsiniz!


Doğum günü partimizi beğendiniz mi? Siz de sevdiklerinize böyle bir organizasyon yapmayı düşünür müsünüz? Eğer siz de doğum günü partisi hazırladıysanız farklılıklar nelerdi?

2 yorum:

  1. Yanıtlar
    1. Çok teşekkür ederimm 😊 ben de şanslı bir çift olduğumuzu düşünüyorum 🙈☺️

      Sil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -