TUPPERWARE Alışverişim | Nasıl Üye Olunur?

tupperware alışverişim

Tupperware'in ürünlerini çok severek kullanıyorum. Önceki Tupperware alışverişimden ve neden bu markayı tercih ettiğimden bu yazımda belirtmiştim. Bu yazımda ise Tupperware danışmanı nasıl olunur, artıları nelerdir ve aldığım ürünlerden bahsedeceğim.

Neredeyse her gün kullandığım Ultra Şef ,çevremde herkesin evinde var ve çok beğendiklerini söylüyorlar. Diğer kullandığım ürünlerden de memnun kaldım ve almak istediğim bazı şeyler için üye olmaya karar verdim. Üye olduğumda ne kadar uygun fiyata alabileceğimden haberim yoktu ama cüz'i olacağını biliyordum. Tupperware resmi sitesinden üyelik başvurusu doldurdum ve aynı günün akşamında bir wattsapp mesajı aldım. Bu mesaj, çok yakınımdaki Tupperware mağazasının sahibi hanımefendiden geliyordu. Üyeliğim içinmiş. Ertesi gün aradım ve konuştuk. Bir kaç gün sonra evime geldi ve bana hoş geldin hediyesi getirdi. Tupperware'e üye olmanın ayrıcalıklarını anlattı. Ben satış yapmayacağımı sadece kendim için üye olduğumu söyledim. Her ay asgari bir alışveriş limitimin olup olmaması benim için önemli dedim. Öyle bir şart yokmuş. Sadece üyeliğimin başlaması için 100 TL'lik sipariş vermem yeterliymiş.

Tupperware danışmanlarına %20'lik kar veriyor. Ayrıca sizin alışveriş miktarınıza göre hediyeler gönderiyor.

Ben 345 TL yerine 276 TL ödeyerek 69 TL az ödedim ve hediye ürünlerim oldu!

276 TL'lik alışverişim için bana Şek Şek 600 ml hediye ettiler. Ayrıca 80 TL'lik Sera 4.4 lt'yi 20 TL'ye alma fırsatı verildi.

Tupperware hoş geldin hediyesi olarak Eko Şişe 750 ml hediye etti.

Anladığım kadarıyla Tupperware danışmanları bu hediyeleri de satarak yüksek kar elde ediyorlar.

tupperware danışman el kitabı


Şimdi de aldığım ürünlerden bahsedeceğim :

Tupperware Zeytinyağlık :

tupperware zeytinyağlık

Tupperware'den zeytinyağlık aldım çünkü kesinlikle sızdırmadığını öğrendim. Önceki zeytinyağlığım English Home'du. Kenarından sızdırdığı gibi dibinden bile sızdırıyordu.

Çok kullanışlı bir ürün. Küçük de değil. İster tezgah üstü ister dolap içi kullanıma uygun.

tupperware zeytinyağlık

Deliği de çok fazla akıtmıyor, ideal bir yağlık.

Tupperware Şek Şek 600 ml :

tupperware şek şek

Tupperware Şek Şek hediye olarak geldi. İlk gördüğümde çok da bir fonksiyonu olmadığını düşündüm.

Ayran yaparken bir kere kullanınca, çok beğendim.Yoğurdu ve suyu koyup elimde çalkalıyorum. İçindeki eklentisi sayesinde çırpıcı kullanmadan pratik bir şekilde ayranı yapıyorum. Fazlası içinde kalıyor. Kapağı sızdırmaz olduğundan kalan ayranı buzdolabına koyduğumda, beklemiş kokusu olmuyor. Ertesi gün kalan ayrana yoğurt ve su ekleyip tekrar yapabiliyorum. İnce bir şişe olduğundan buzdolabının kapağındaki rafa koyuyorum, yer de kaplamıyor.

Şek Şek'in kullanım kılavuzunda kremşanti, sos ve içeceklerinizin hazırlanabileceği anlatılmış.

Kapağının içinde  ve üzerinde ölçü çizgileri var. Pasta yaparken 10 gr, 20 gr. vs. ölçüleriniz yoksa kapağını bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Katalog fiyatı 55 TL.

tupperware şek şek

Tupperware Sera 4.4 Saklama Kabı :

tupperware sera

Tupperware'in Sera serisinin 4.4 litrelik saklama kabını 80 TL yerine 20 TL'ye aldım. Yanlış hatırlamıyorsam 200 TL'lik alışveriş yapınca verilen bir haktı  bu.

Meyve ve sebzelerin ihtiyacına göre 3 farklı havalandırma ayarı yapmaya imkan veren, gıdaların tazeliğini koruyan bir kapmış. Aslında bunu henüz kullanmadım.

tupperware sera

Üzerinde tek tek hangi sebze ve hangi meyveler için seçilecek havalandırma kademeleri gösterilmiş.

Tupperware Silikon Fırın Eldiveni :

tupperware silikon fırın eldiveni

Tupperware silikon fırın eldivenini almanızı tavsiye etmiyorum. Şık görünmesi bir artı tabii ki ancak kullanışsız. İçi pamuklu, baya kalın olduğu için bir şeyleri tutarken rahat hareket edemedim. Katalog fiyatı da bence tuzlu. İndirimde değilse zaten hiç almayın, 100 TL. Ben 60 TL'ye aldım. Bu fiyata Bernardo'da daha güzeli vardı.

tupperware silikon fırın eldiveni

Tupperware Modern Peri Serisi Servis Kaşığı :


Tupperware modern peri serisinin servis kaşığını ve kepçesini beğendim. Yemek pişirirken ve servis yaparken kullandım. Uzun sapı ile hafif ve kullanışlı. Asmak için gövdesinde delik de var.

Katalog fiyatı 33 TL. Muadilleri ürünlere ve fiyatlarına bakınca bence değer.

Tupperware Alaska Serisi 8'li Saklama Kabı Seti :

tupperware alaska

Tupperware Alaska serisi 8'li saklama kapları yine çok kullanışlı ürünlerden. Derin dondurucuda ve buzdolabında yemekleri, çiğ etleri, balığı vs. muhafaza etmek için kullanılabiliyor. Ben kalan yemekleri buzdolabına kaldırırken, kahvaltılık peynirleri kaldırırken, buzluğa koyacağım sucuğu muhafaza etmek vb. için kullandım.

Kapağı çok güzel oturuyor. Minik ve kullanışlı. Katalog fiyatı 4'lüsü 70 TL, ben 8'lisini 77 TL'ye aldım.

Tupperware Şeker 3'lü Serisi :

tupperware şeker 3'lü

Tupperware Şeker 3'lü serisi danışmanı olduğum için distribütörün bana hediyesiydi. Evime ziyarete geldiğinde hediye etti.

Bu minik kaplar da hava geçirmiyor. Bebeği olan anneler çantalarında mama taşıyorlarmış bu kaplarda. Sızdırmaz olması çok güzel. Ben kahvaltıda her gün yediğimiz bal, reçel ve avcarladığım zeytinleri koyuyorum. Kahvaltıda bu kaplardan tabaklara koyup kalanını yine bu kaplarda muhafaza ediyorum. Set fiyatı 50 TL'ymiş.

Satın aldığım Tupperware ürünleri bulaşık makinesinde yıkıyorum ve hiçbir şey olmuyor. Tupperware piyasadaki birçok markaya göre pahalı ancak ürünleri 10 yıl boyunca kullanım koşulları altında; kırılma, çatlama, bükülme ve soyulmaya karşı garantili. Tupperware saklama kapları polietilen maddeden yapılıyor.

''Polietilen : etilenin çeşitli yöntemlerle polimerleştirilmesi yoluyla elde edilen, pek çok kimyasal maddeye karşı dayanıklı, parlak ve saydam katı.''


Bu madde yiyeceğin yapısına göre en uygun hava dengesini sağlıyor.


Tupperware'den alışveriş yapacaksanız üye olmanız bence en mantıklısı. Daha uygun fiyata alabilecekseniz neden olmasın? 

1 yorum:

  1. Bende tam bilgi arıyordum ki şans eseri sayfanızı gördüm en azından biraz bilgi sahibi oldum çok teşekkürler paylaşımınız için.

    YanıtlaSil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -