Balkonumuza da BAHAR Geldi!

gardenya

Bahar temizliği yapıyorum şu sıralar. Kileri boşalttım, düzenledim. Mutfak dolaplarının içindeki bütün çanak, bardak ne varsa yıkayıp yerleştirdim. Yatak odamızdaki çekmeceleri döktüm, düzenledim. Çamaşır odamızdaki bütün yatakları, nevresim yüzlerini, kullanılmayan eşyaları hurçlayıp kaldırdım. Şimdi sırada kışlık kıyafetleri hurçlayıp yazlıkları yerleştirme var. Ha yaptım ha yapıcam ama bugünlerde hava durumuna güvenemiyorum. Bir sabah uyanıyorum çok sıcak, bir gün bakıyorum akşam üşümüşüm. Biraz daha zamanı var sanırım..


En sevdiğim mevsimdir yaz.. İçim kıpır kıpır olur, yeni bir şeyler yapmak, bir yerlere gitmek isterim. Akşamları yürüyüş yapmak da çok keyifli olur. Balkon sezonu açalır. Akşam yemekleri, Pazar kahvaltıları açık havaya çıkar. Bir ''yaz'' olmasa da ilkbahar da harikadır :)

Havalar birazcık ısınmışken, her yerde çiçekler açıyorken ben balkonumuza yeni çiçekler diktim. Geçen yıldan kalan mevtalara güle güle!
Gerçi daha bir sürü saksı yeni çiçeklerini bekliyor ama, kısmet önce bu morlardaymış:)
Mutfak penceremizin önündeki çiçekleri de balkona taşıyacağım biraz daha bekleyip. Geceleri soğuk olursa yapraklarını dökerler diye.

çiçek dikimi

Metro'ya aylık alışverişe gittiğimizde fotoğraftaki zeytin desenli kullan-at masa örtüsünü gördüm. Rulo halinde satılıyordu, 20 tane kadar çıkıyor her bir rulodan. Muşamba gibi bişey, su falan dasızdırmaz. Bir alıp deneyeyim dedim, biraz tembel işi biraz da israf gibi duruyor aslında. Bunlara rağmen sevdim desem :/ Çiçekleri dikerken balkon toprak olacaktı ama bu kullan-at masa örütüsü sayesinde artı iş çıkmadı :) Manavdan aldığımız yeşillikleri ayıklarken de sofra yerine bunlardan kullandım. İşin bitince hoop topla at çöpe! Ne diyordum ben....
......hıııımm
..balkon, bahar, çiçekler :)

beyaz gardenya


Beyaz ve kırmızı Gardenyalarımız

kırmızı gardenya

çiçek

Buradaki iki çiçeğin ismini de unuttum. 2 hafta içerisinde öyle güzel açtılar ki..

mor çiçek

Mor çiçeklerden yayılan kokuyu abartmıyorum.. Enfes!

minyatür çiçek

Bu minik bitkileri de kardeş kardeş bir kaseye diktim. Çok yakıştılar oturma odamıza değil mi? :) Siz de çiçek diktiniz mi bu aralar?
Benim gibi birçok kişi bayılıyordur çiçeklere eminim.. Siz de çok sever misiniz ? :)

Sevgiyle..💛
2 yorum:

  1. Oh balkonlar renklenmiş ne güzel! Ben de çok severim çiçekleri. Onların açtığını görmek mutlu ediyor beni.:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de açtıklarını, büyüdüklerini gördükçe çok mutlu oluyorum! 😊💛

      Sil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -