Mobilya Boyama ( Sehpalarımı Boyadım)

Mobilya Boyama ( Sehpalarımı Boyadım)
Oturma odamızdaki orta sehpa ve zigon sehpalar çok çabuk yıprandı. Bazı yerlerinde boya kalkmaları oldu bazı yerlerinde de sararmalar oldu. Ben de yenilemeye karar verdim. Cadence Hybrid Multisurface boya ile boyadım. Boyamak zor değildi. Sadece özen ve zaman istiyor. Beyaz renk boya ile boyadığım için tüy kalkmalarına dikkat etmem gerekti. Kıyafetten falan kalkan aşırı küçük tüyler yapışınca parmağımla sıyırıp tekrar boyadım.


Boyadığım sehpalar da beyaz renk olduğu için üst yüzeyleri 2 kat boyadım, kenarları 1 kat boyadım. 2 kat boyama yaparken katı boyadıktan sonra, 1 gece kurumalarını bekledim ve kağıt zımpara ile boya fazlalarını alarak 2. katları boyadım.

Bütün boyama işi bitince  8 -10 saat kurumalarını bekleyip Rich su bazlı vernik ile vernikledim.

Boyamaları kıl fırça ile yaptım. Fırça izlerinin sehpalarda olmasını çok seviyorum. Mobilyaya karakter katıyor bence.

Mobilya Boyama ( Sehpalarımı Boyadım)

Cadence Hybrid Multisurface boyayı seçmemin sebebi çok önemli benim için. Cadence'in Hybrid serisi ile vernikli yüzeyleri boyayabilirsiniz. Bu sayede evinizde istediğiniz eşyanızı kolayca yenileyebilirsiniz. Harika bir şey bu! Benim alığım sitede fiyatı 25 tl. Bu linkten bakabilirsiniz. Bir şişede 500 ml boya var. 3 tane zigon sehpayı ve 1 tane orta sehpayı boyadım ve hala 2 parmak kalınlığında içinde kalmıştı.

Herkesin evinde rengini değiştirmek istediği bir şeyler vardır. Ahşap, cam, seramik, porselen, kumaş polyester, deri, plastik, metal, duvar, strafor ve kağıt tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz.

Bu konu hakkındaki youtube videomu izleyebilirsiniz.


Not : Bu bir tanıtım yazısı değildir. Sadece deneyimimi paylaştım. :)

Sevgiler

4 yorum:

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -