Vişne Çekirdeği Yastığı Nasıl Yapılır / Ne İşe Yarar

vişne çekirdeği yastığı

Kış girimi vişne reçeli yaparken araştırmıştım vişne çekirdekleri ile ne yapabileceğimi. Tek tek ayıkladım elimde çekirdekleri, bir işe yaramalı diye düşündüm J İnternette araştırırken bir çok farklı markanın vişne / kiraz çekirdeği yastıklarını gördüm. Faydalarını okudukça ben de yapmalıyım dedim!

Sıcak su torbası çoğumuzun evinde vardır değil mi? Sıcak su koyulduğunda ya direk uygulayacağımız bölgeye koyamayız aşırı yakacağından havluya sararız ya da birkaç dakika bir yerini değiştiririz. Ayağımızdan alıp belimize koyarız mesela.. İşte bu vişne çekirdeği yastığı yakıcı sıcaklıkta olmuyor. En çok bu özelliğini sevdim diyebilirim. Yarım saat kadar da sıcaklığını muhafaza ediyor. Vücudunuzda tuttuğunuz süre boyunca sıcak kalıyor hatta, en az vücut ısınıza düşüyor.
Mikrodalgada 3 dakikaya kadar ısıtıp kullanabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Soğuk kompres yapmak istediğinizde de buzlukta bir süre bekletebilirsiniz. Yenilerde yaptığımdan soğuk kompres halini kullanmadım ama yazın işimize yarayacağı kesin. Şu soğuk kış günlerinde sıcacık halini çok sevdim. Çok basit şekilde dikiş makinesiyle hatta el dikişinizle siz de benim gibi kendi ısıtıcı / soğutucu vişne çekirdeği yastığınızı yapabilirsiniz. 2 avuç vişne çekirdeği %100 pamuklu kumaş, iğne, iplik. Ben bir de   parmak geçirilecek küçük bir ayrıntı ekledim kenarına.

vişne çekirdeği yastığı

vişne çekirdeği yastığı

vişne çekirdeği yastığı

vişne çekirdeği yastığı

vişne çekirdeği yastığı

vişne çekirdeği yastığı

vişne çekirdeği yastığı

vişne çekirdeği yastığıvişne çekirdeği yastığı

vişne çekirdeği yastığı

vişne çekirdeği yastığı

İnternette bebeklerin gaz sancılarını geçirmek için kullanıldığı yazıyor. Sıcak su torbaları özellikle bebekler için güvenli değil bence. Tontiş bebeklere oyuncak formunda vişne çekirdeği yastıkları gördüm. Çok iyi fikir, bir ara onu da denemek isterim. 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Vişne çekirdeği yastığı almayı veya kendiniz yapmayı düşünür müsünüz? 

4 yorum:

 1. Bunu duymamıştım.Güzelmiş, yapmaya değer. Sizin de elinize, emeğinize sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, hem de çekirdekler değerlenmiş oluyor 😊

   Sil
 2. Daha önce duymadığım bu bilgiyi öğrendiğime sevindim. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim okuduğunuz ve yorumunuz için 😊

   Sil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -