NYX Highlight Contour Pro Palette & Benefit Big Easy BB Cream & Valentino Donna Perfume Yorumları

 NYX Highlight Contour Pro Palette benefit big easy bb cream valentino donna

Kozmetik ürünleri hakkında konuşmayalı ne kadar çok zaman geçmiş. Halbuki ne kadar çok seviyorum makyaj hakkında muhabbet etmeyi! Artık zamanı geldiğine göre çok sevdiğim iki makyaj ürünü ve bir de parfümden bahsedeyim. 😊 Üçünü de baya zamandır kullandığım için, içim ferah bir şekilde tavsiye edebilirim size de..  Özellikle aydınlatıcı & kontür paleti veya BB krem almayı düşünüyorsanız buyurun ürün yorumlarıma..

Hangi ürünler bunlar :

NYX Highlight Contour Pro Palette
Sephora,'dan aldığım Benefit Big Easy BB Cream
ve bitirmek üzere olduğum Valentino Donna Perfüme 

NYX Highlight Contour Pro Palette

 NYX Highlight Contour Pro Palette

Uzun yıllardır aydınlatıcı kullanan biri olarak bu palet hakkında yorum yapmaya uygun buldum kendimi 😊 Ama baştan belirtmeliyim ki kontür yapmaya başlayalı pek olmadı.. Bir çok markanın aydınlatıcı ürününü kullandım. Genel olarak memnun kalmadığım aydınlatıcı ürün olmadı benim. Çünkü cilt alt tonuma uygun ürünler almamın yanı sıra doğru şekilde kullanıyorum, abartılmadığı sürece aydınlatıcının güzeleştirmek için bariz fark oluşturduğunu düşünüyorum.

Aydınlatıcıyı 2 farklı şekilde uyguluyorum ben. Ya yüzümün her yerine bb kremden önce uyguluyorum ve aydınlatıcının oturmasını bekliyorum bir iki dakika ardından bb krem uyguluyorum ya da sadece öne çıkmasını istediğim belli yerlere uyguluyorum. Aydınlatıcı kullanan herkesin bildiği yerler bunlar.. Kaş kavisinin altı, elmacık kemiği, burun üzerine ince bir çizgi, burun ucuna, dudak üzerine incecik, çeneye ters üçgen şeklinde, alına üçgen şeklinde. Her zaman, saydığım her yere uygulamıyorum tabii ki ama genel olarak böyle.

NYX aydınlatıcı kontür paletinde 4 tane aydınlatıcı 4 tane kontür rengi var. Bu renkleri siz kendiniz belirginleştirmek veya basık göstermek istediğiniz yere veya cildinize uyumuna göre seçebilirsiniz. Rekleri karıştırabilirsiniz. 

 NYX Highlight Contour Pro Palette

Mesela ben aydınlatırken Ice Queen'i yanaklarıma Soft Light'ı burnuma Cream' alnıma ve çeneme uyguluyorum. Çünkü Ice Queen en çok parıldayan rengi. Çok belirgin şekilde parlıyor. En güzel yanaklara yakışıyor. Kaş altına da sürülebilir. Soft Light burnuma daha doğal bir parlaklık veriyor ve tenime daha uygun bir ton. Cream rengi de en çok alnıma ve çeneme yakışıyor. Nectar rengini cildimin tamamına bb krem öncesi aydınlatacağım zaman kullanıyorum. Çok aydınlatmıyor aslında ama çok doğal bir parlaklık veriyor.

 NYX Highlight Contour Pro Palette

Kontür paletindeyse en çok Toffee tonunu sevdim. Yumuşak bir geçişle kontür yapabildim kontür yapmayı yeni öğrendiğim için koyu renkler için çok güzel, harikaymış diye iddialı konuşamayacağım 😊

Genel olarak çok beğendiğim bir palet oldu NYX Pro. Biten renkleri tek tek satın alıp yerine koyabilirsiniz. Bu da iyi bir kolaylık.Fiyatı 80 TL. Bence bu ürüne değer bir fiyat.

Benefit Big Easy BB Cream 

Benefit Big Easy BB Cream

Benefitin BB kremini ilk defa BLACK FRİDAY zamanı aldım. Sephora'ya Clinique'in BB kremini almak için girmiştim. Yardımcı olan hanımın Clinique'i ve Benefit'i denememi karşılaştırmamı istemesinden sonra Benefit'in açık ara fark daha yumuşak, pürüzsüz ve nemli dokusunu hissettim.

Kara Cuma günü Sephora'da Benefit Big Easy BB Cream'i bir alana ikincisi %40 indirimliydi. Ben de iki tane aldım. Şu anda ikincisini kullanıyorum, yeni açtım. Her gün kullandığım düşünülürse gayet iyi idare etti bu zamana kadar beni.

Yüzümde hiç pul pul dökülmeler olmadı. Sephora'nın orjinal sitesinde belittiği gibi nemlendirici özellikte.

Fondöten sürüldüğündeki gibi ağırlık oluşmadı.

Parlama yapmıyor, üzerine pudra kullanmaya gerek kalmıyor.

Benefit Big Easy BB Cream'in en sevdiğim yönü çok doğal durması. No - makeup makeup makyajı sevenler için ideal bir ürün.

Benefit Big Easy BB Cream

Sürüldükten sonra 2 dakika içerisinde yüze tam oturuyor, pürüzsüz bir cilt kazandırıyor. Bunların yanı sıra eksik bulduğum yanı kapatıcılıktaki yetersizliği! Eğer ki bir sivilceniz çıkmışsa kesinlikle kapatamayacaktır. Daha çok kapatmak istediğiniz bölgeye, kuruduktan sonra bir kat daha kullanın dense de inanmayın 😊

Renk tonu olarak ben light/medium kullandım. Bir dahaki sefere light'ı alıcam, bulursam. Çünkü 8 farklı tonunun 4'ü Türkiye'de bulunmuyor diye biliyorum. Bu renk tenime uydu ama light tonu ile daha beyaz görünmeyi amaçlıyorum 😁

SPF 35 bir ürün olduğu için ayrıca güneş kremi almanıza, kullanmanıza gerek yok. Bu da bir artı özellik.

Kullanımı : Elimin üzerine nohut büyüklüğünde alıp Rossmann'ın For Your Beauty makyaj süngeriyle yediriyorum.

Fiyatını hatırlayamıyorum sanırım 130 TL'ydi.

Siz de hafif bir kapatıcı arıyorsanız Benefit Big Easy BB Cream'i denemeyi düşünebilirsiniz.

Valentino Donna Perfume

Valentino Donna Perfume

Valentino Donna parfümde en sevdiğim özellik zarif kokusu oldu. Hafif bir koku da değil ağır bir koku da değil. Bvlgari Jasmin Noir gibi ağır değil, Cerruti 1881 gibi hafif değil. Bu arada bu iki parfümü de çok beğeniyorum. Sadece anlatmak için örnek verdim 😊

Parfüm seçerken en önemli şey ten uyumudur benim için. Bu konuda anlaştık kendisiyle. 😊 Kalıcı bir parfüm, 10 üzerinden 7 puan diyebilirim. Üst notası bergamot; ortada iris ve gül; altta ise deri, paçuli, benzoin ve vanilya var. Ben vanilya içeren parfümleri hep güzel buluyorum. Bilinçli değil yani, ne zaman çok beğensem vanilyalı oluyor 😊

Şişesi güzel ama kapağı yok bu yüzden çantama koymuyorum. Minik bir parfüm şisesi alıp koyacaktım ama elim değmedi ona da..

Umarım faydalı bir yazı olmuştur 😊 NYX Highight Contour Pro Palatte, Benefit Big Easy BB Cream ve Valentino Donna Parfüm'den birini kullandınız mı ya da kullanmayı düşünüyor musunuz? Sizin yorunlarınızı da çok merak ediyorum. Özellikle Benefit BB kremin sizde kuruluk yapıp yapmadığını bilmeyi çok isterim, benim cildimde öyle bir şey olmadı ama bu konuda çok farklı yorumlar var 😊

2 yorum:

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -