Iphone X İncelemesi

Iphone X İncelemesi

Iphone X tüm dünyada şüphesiz en çok konuşulan telefon bu aylarda. Apple teknoloji olarak hep bir tık önde gidiyor telefon firmalarının arasında. Peki Iphone X'in diğerlerinden farkı nedir?  Reklamlarındaki gibi kusursuz çalışıyor mu? Alınmaya değer özellikleri neler? 2 haftadır kullanan biri olarak sizinle deneyimlerimi paylaşacağım. 
Öncelikle Face ID yüz tanıma özelliğinden bahsetmek istiyorum. Gerçekten her halinizde sizi tanıyor. Makyajlı, tesettürlü, gözlüklü, gece zifiri karanlıkta hatta (bazen gece uyumadan önce birkaç şey okuyanlar) .. :) Her durumda kilitli olan ekrana baktığınızda İphone kilidi kalkıyor. Sadece sizin yüzünüze özel kilit. Harika bir şey! Iphone'nunuz kilitliyken bildirimler ekranda uyarı olarak görünür ancak içeriği görünmez. Mesela WhatsApp mesajı geldiğinde kilitli ekranda 'Whatsapp bildiri' şeklinde duruyor. Ekrana bakıyorsunuz ve mesaj içeriği açılıyor :)

Apple Store'dan bir uygulama indireceğiniz vakit şifre girmenize gerek yok. Yine Face ID sayesinde dokunmanıza gerek kalmadan istediğiniz işlem gerçekleştiriliyor.

Iphone X İncelemesi

Iphone X İncelemesi

Fotoğraf kalitesi çok yüksek. 12 MP arka kamerası ve 7 MP ön kamerası var. Işık, derinlik ve renk çok net. Şöyle söyleyeyim; yüzünüzdeki bütün kusurları gösterebiliyor. Daha gerçekçi ve daha canlı görünen fotoğraflara sahip oluyorsunuz. 😀 Iphone 7 ile kıyasladığımda gözle görünür şekilde Iphone X'in kamerası çok daha iyi. 

10 kata kadar zoom yapabiliyor. Fotoğraf çekimindeki odak noktanızı ön plana çıkarıp arka planı bariz flulaşıyor. Tamam bu diğerlerinde de vardı ama bunda daha güzel görünüyor.

1080p HD kalitede video kaydı yapılabiliyor. Bu çok yüksek kalite. Profesyonel video kamera gibi.

Diğer Iphone'lardan farklı olan özellikleri arasında saat konumu var. Saatin yeri sağ üst köşeden sola alınmış. Ekran parlaklığı, Wifi gibi ayarları aşağıdan yukarıya parmağımızı kaydırınca kolaylıkla ayarlabiliyorduk. Iphone X'de sağ köşeye alınmış. Uygulamalar arasından gezinmek için aşağıdan yukarıya parmağınızı kaydırıp 2 sn beklerseniz uygulamalar arasında gezinebilirsiniz. Ekran fotoğrafını yanlardaki ses yükseltme ve kilit tuşlarına basarak çekiyorsunuz.

Iphone X İncelemesi

Iphone X İncelemesi

Çok güzel bir özelliği daha şarjının uzun ömürlü olması. 

Bunlar benim kendi Iphone X deneyimlerim. Profesyonel olarak incelemedim. Siz Iphone X konusunda ne düşünüyorsunuz? Kullanıyorsanız başka hangi farklılıklarını paylaşabilirsiniz?

Sevgiler

4 yorum:

 1. kullanmadım ama almayı planlıyorum :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben çok beğendim, tavsiye ederim 😊 şimdiden hayırlı olsun diyeyim 🙂

   Sil
 2. Apple severlerin alışkanlıklarını değiştirmesi gereken bir cihaz. Home tuşu yok, denetim merkezim yukardan açılıyor... Bunlar alışılmışın dışında. Full ekran olması da ayrı bir estetik. Ah fiyatı da biraz uygun olsa... Hayırlı olsun bu arada

  YanıtlaSil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -