Gülse Birsel'in Merakla Beklenen Dizisi : Jet Sosyete

Gülse Birsel'in Merakla Beklenen Dizisi : Jet Sosyete

Avrupa Yakası gelmiş geçmiş en iyi Türk dizisidir bence. O kadar çok seviyorum ki baştan izledim. Baştan izlediğim yetmedi, bazen evde bulaşık yıkarken ya da ütü yaparken açıyorum, izlemesem bile dinliyorum. Hala gülüyorum, hala gülüyorum 😊 O kadar tatlı muhabbetleri var ki.. Tabi muhabbetlerin bu kadar güzel gelmesinin sebebi senaryosu. Sınırlı mekanlarda çekilmiş dizilerin çok iyi senaryoları olmalı ki bu kadar büyük kitlelere kendini sevdirsin, izletsin. Gülse Birsel gerçek bir yetenek bu konuda. Yalan Dünya'yı da severek izledim, yine çok komikti. Gülse Birsel dizilerinde güldürmesinin yanında toplumumuzdaki güncel olaylara değiniyor, eleştiriyor. Mesela Avrupa Yakası'nın efsane karakteri Burhan, üniversite mezunu oldum diye kendini bir şey sananları yeriyor; Aslı ve Burhan mobilya mağazasına gittiklerinde demonte ürünlerle ilgili Burhan satış görevlisine sen beni marangoz mu zannettin diye azarlıyor. (İkea konseptine eleştiri); Sacit'in sevgilisi bakan kızı Zeynep olunca herkes tarafından saygı gösteriliyor, babaya selamlar gidiyor. Apartman görevlisi Sabit Efendinin kızı olunca 'bula bula kapıcının kızını mı buldun' oluyor vs.Gülse Birsel'in Merakla Beklenen Dizisi : Jet Sosyete

Avrupa Yakası'nı ben Friends dizisine benzetiyorum aslında. Friends 1994'te başlamış 10 yıl sürmüş 8.9 imdb'li efsane dizi. Bence dünya çapında en iyi dizi. Friends'te de karakterler ön planda. Mekan sayısı sınırlı ama muhabbetler sıcacık! Avrupa Yakası ve 9.5 imdb'li How I Met Your Mother dizileri gibi.

Gülse Birsel'in Merakla Beklenen Dizisi : Jet Sosyete

Gülse Birsel de harika karakterler kurguluyor. Dizilerindeki oyuncular da çok yetenkliler tabii ki. Hasibe Eren, Ata Demirer, Sarp Apak, Şenay Güler, Hümeyra, Gazanfer Özcan gibi tiyatrocular oynuyor.

Avrupa Yakası dizisini bu kadar çok beğendiğimden, 6 ay kadar önce Gülse Birsel'in bir röportajında sinema filmi çekeceğini, kışın da çaylar demlensin dizimiz geliyor diye haber verdiğini okuduğumda çok heyecanlanmıştım. Bu yıl keyifle tv dizisi izleyemeyen biri olarak doğal bir tepkiydi diye düşünüyorum. Ocak sonu Star'da başlayacakmış bu dizi. Adı Jet Sosyete.

Gülse Birsel'in Merakla Beklenen Dizisi : Jet Sosyete

Orta halli bir ailenin,jet hızıyla sosyeteye girmesi etrafında şekillenecekmiş senaryosu.

Güldür Güldür'ün Şevket'i Çağlar Çorumlu,

Avrupa Yakası'nın Makbule'si, Yalan Dünya'nın Gülistan'ı Hasibe Eren,

Leyla ile Mecnun'un Erdal Bakkal'ı Cengiz Bozkurt,

Yalan Dünya'nın Zerrin'i, Güldür Güldür'ün Aysel'i Derya Karadaş,

Yalan Dünya'nın Orçun'u Bartu Küçükçağlayan,

Avrupa Yakası'nın Tanrıverdi'si Sarp Apak

Jet Sosyete'nin dikkat çeken isimleri.

3 yılın ardından gelen bu diziyle ilgili beklentilerim çok yüksek benim. Aile Arasında filmi gibi yüzümüzü güldürür umarım 😊 Ailecek çaylarımızla birlikte oturup, keyifle izleyebileceğimiz bir dizi olmasını çok çok temenni ediyorum 😊

Siz Gülse Birsel'in dizileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Jet Sosyete, bir Avrupa Yakası bir Yalan Dünya olur mu? Jet Sosyete oyuncuları arasında keşke olmasaydı dediğiniz var mı? Ya da iyi yapmış dedikleriniz? 😊

Edit :

Star'da Jet Sosyete'nin fragmanını izledim, çok beğendim :) Siz de izlemek isterseniz buyurun:


6 yorum:

 1. Avrupa Yakası ve Burhan hiç aklımdan çıkmayanlar...Burhan'ın olduğu sahneleri kaçar kez izledim kim bilir..resmen ruh halimi güzelleştiriyor:) Yeni dizi fikri beni heyecanlandırdı:) Umarım o da keyif verir:) sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burhan müthiş komik bir karakterdi :) ben de çok izlemişimdir :))
   Sevgiler

   Sil
 2. Avrupa Yakası efsaneydi hakikaten Yalan Dünyayı çok sevmemiştim hele o Bartu burada da olacaksa pek sevindim diyemem ama Şevket götürür diziyi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orçun karakteri gerçekten de uyuz bir tiplemeydi, umarım Bartu Küçükçağlayan izleyenlerine kendini beşendirebileceği bir karakteri canlandırır.. söylediğiniz gibi Şevket’in olması çok iyi olacaktır :)

   Sil
 3. O kadar heyecanlıyım ki bu konuda. Çok sevindim, az kaldı Ocak sonuna. :) Umarım bir problem çıkmaz da izleyebiliriz. :)

  YanıtlaSil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -