En İyi Kore Dizileri 2017 - 2016


Kore dizileri ülkemizde oldukça popüler oldu son zamanlarda. İlk Kore dizimi izleyeli 6 yıl olmuş ve o zamandan beri hala çok severek izliyorum 😍 2016 - 2017'nin en iyi 10 Kore dizisi önerisini paylaşıyorum bu yazımda sizlerle. Hepsini izledim, gönlünüz rahat siz de izleyebilirsiniz. İçi dolu dolu sürükleyici olan kore dizileri 😀 Bazen 4 veya 5 bölümden sonra sıkılıp bıraktığım olmuyor değil, hepimizin vardır.. İşte bunları sonuna kadar izledim 😄 Umarım hepsini siz de keyifle izlersiniz..

Aşağıdaki kore dizilerine ek 25 tane daha harika kore dizi listem için buraya tıklayabilirsiniz → 25 en iyi kore dizisi listesi

Buyurun en yeni kore dizisi öneri listeme :

1. Black (Kasım 2017)

black

Song Seung-hyun ve Go-ara'nın başrolleri paylaştıkları çok güzel bir dizi.
Romantik, aksiyon, fantastik, azıcık da korku türlerinde.
Senaristi Choi-run. Bu isim size fazla bir şey ifade etmeyebilir ancak You're Beautiful ve Sassy Girl Chun-hyang gibi harika dizilerin de senaristi kendisiydi.
Ölüm meleği 444 nam-ı diğer Black  azrailleri görebilen Ha Ram arasındaki ilişkinin üzerine kurulmuş aksiyon ağırlıkta dizi. Fantastik öğeler iyi kurgulanmış. Mantıksızlığı mantığa sığdırabilmişler. Starların oyunculuklarına diyecek yok zaten :)
Bölüm sayısı 18

2. Saimdang, Light's Diary (Ocak 2017)

saimdang lights diary


Song Seung-hyun'unve Lee Young-ae'nin başrolünde olduğu unutulmaz dizilerden biri.
Tarihi, dram, fantastik
Konusu : 16. yüzyılda Kore daha o zamanlar Joseon iken yaşamış öncü sanatçı Shin Saimdang'ın hayatı üzerine bir dizi. Seo Ji-yoon yani Saimdang ile Kralın akrabalarından soylu Lee Gyum'un aşkları çok naif ve özel. Dizi önce günümüzde başlıyor. Geçmiş ile gelecek arasında devam ediyor.
Bölüm sayısı 28

3. Strong Woman Do Bong-soon (Şubat 2017)

strong woman kim bong do

Park Hyun-sik ve Park- Bo-young'un başrolde oldukları dizi.
Fantastik, romantik - komedi
Konusu : Bir oyun şirketinin CEO An Min-hyuk'un özel koruması olarak işe alınan insanüstü süper güçleri olan Do Bong Soon'un hikayesidir. Do Bong Soon'un süper güçleri ailenin sadece bazı kadınlarında kalıtsal olarak doğuştan ortaya çıkıyor. Güçlerini kendi çıkarları için kullandıklarında bir şekilde olanları cezalandırılıyorlar.
Bölüm sayısı 16
Bu dizi Netflix'te de yer alıyor.

4. Hwarang: The Beginnig (Aralık 2016)

hwarang

Tarihi, romantik - komedi
Konusu : Kore'nin Silla olduğu zamanlarda geçen bir hikaye. Krallığını korumak için kraliçe prens oğlunu gizli tutarak ülkeyi yönetir. Zaman içerisinde Hwarang adında bir grup oluşturulmasını buyurur. Hwarang güzel yüzlü erkekler demektir. Bu gruptakiler özel seçilirler. Ata binmeyi, kılıç kuşanmayı vb. çok iyi bilen kişilerdir. Hwarang'daki herkesten ismini saklayan kral Sam Jong ve köylü Moo Myung yarı halktan yarı soylu olan A-Ro'yu sevmeye başlarlar. Bu aşk üçgeninin yanında Hwarang'daki herkesin ayrı bir hikayesi, gizemi vardır.
Park Hyun-sik, Park Seo-joon ve Go Ara'nın başrolü paylaştıkları eğlenceli bir dizi.
Bölüm sayısı 20

5. Moon Lovers : Scarlet Heart Ryeo (Ağustos 2016)

moon lovers

Tarihi, romantik, fantastik
Benim bu sene içerinde en sevdiğim dizi buydu. Bir dizi bu kadar etkileyici, bu kadar romantik ve bu kadar sürükleyici olabilir. Dram da var ama kesinlikle iç bayacak gibi değil, yüreğinize dokunacak gibi. Moon Lovers'ın ikici sezonunun çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Fragmanlarını izliyorum.
Konusu : Günümüz çağında yaşayan Hae Soo kötü olaylar yaşıyordur. Su kenarı bir köprüde otururken bir çocuk suya düşer ve onu kurtarmaya çalışır. Bu sırada yanında bir keşiş - deli arası biri oturuyordur. Sudan çıktığında geçmiş zamanda bulur kendini. Reerkarne olmadan önceki halinde kuzeninin evinde yaşıyordur. Geçmiş hayatını hatırlıyor ama geri dönemiyor. Bu hayatında kuzeninin kocası 10. prens Wang Eun ve yüzü yaralı, çok haksızlıklara uğramış 4. prens Wang So arasında bir aşk ve taht mücadelesinin içinde bulur kendini. Silla'nın en kötü şöhretli en acımasız hükümdarının ortaya çıkış zamanında buraya gelen Hae Soo bu hükümdara engel olabilecek mi?
IU, Lee Jong-keun, Baekhyun
Bölüm sayısı 20

6. Cinderella and Four Knighs (Ağustos 20016)

cinderella and four knights

Romantik - komedi
Konusu : Eun Ha -won üvey annesi ve üvey kız kardeşi ile yaşayan çalışkan bir kızdır. Vefat eden annesini istediği kendisinin öğretmen olmasıdır. Bu yüzden paraya ihtiyacı vardır. Kore'nin önde gelen Haneul Grup başkanı birbirinden nefret eden ve saygısız oğullarına baş gelemediği için azimli kızımız Eun Ha-won'a yüklü bir maaş karşılığında 3 aylık işe almak ister. Bu iş aşırı zor bir iştir. Oğullarıyla birlikte Sky House'da kalacak ve ona verdiği görevleri yapacaktır. Okulu için paraya ihtiyacı olan Ha-won çaresiz kabul eder ve olaylar başlar.
Park So-dam, Jung II woo, Ahn Jae-hyun
Bölüm sayısı : 16

7. Legent of the Blue Sea (Kasım 2016)

legent of the blue sea

Fantastik, romantik - komedi
Konusu : Güzel deniz kızı Shim Chung karaya çıktığında yolu dolandırıcı Hae Joon-jae ile kesişir ve ona aşık olur. Kör kütük hemde. Onun peşinden hayatını riske atarak Seul'e gelir. Hae Joon-jae ise Joseon'da yaşamış vali Dam Ryung'un reerkarne halidir. Ara ara rüyalarla geçmişteki anılarını hatırlar. Deniz kızlarının göz yaşları inciye dönüştüğü için Shim Chung'un başı kötü insanlarla beladadır. Hae Joon-jae ise üvey annesi ve üvey kardeşinin hırslarıyla baş etmeye çalışıyordur. Bu ikilinin arasındaki aşk konu alınmış. Çok eğlenceli çok tatlı bir dizi. Hiç sıkılmadan izledim.
Jun Ji-hyon, Lee Min-ho
Bölüm sayısı : 20

8. Weightlifting Fairy Kim Bok Joo (Kasım 2016)

weightlifting fairy kim bok joo

Okul, komedi, spor
Eğer çok sempatik ve eğlenceli bir dizi arayışındaysanız işte tam ''o'' aradığınız dizi ''bu'' :) Tam bir okul dizisi.
Konusu : Spor okulunun kız haltercisi Kim Bok-joo, okulun yüzücüsü ünlü Jong Joon-hyung ve başarılı diyetisten Joon-hyung'un abisi Jung Jae-yi arasında geçen aşkı konu alıyor dizi.. Kilo alması gereken Kim Bok-joo ailesinden, arkadaşlarından ve altrenörlerinden gizlice sırf Jung Jae-yi'ye yakın
olabilmek için diyetisyene gider. Artık hem kendi hem babasının hayali halter şampiyonluğu ne kadar önemli onun için? Tatlı arkadaşlıklar, yurtta ufak atışmalar, yurttan kaçmalar dizide sıkça karşılaştığımız olaylar :)
Lee Sung-kyung, Nam Joo-hyuk, Lee Jae-yoon
Bölüm sayısı : 16

9. Goblin : The Lonely and Great God (Aralık 2016)

goblin

Fantastik, romantik, dram
Şüphesiz 2017'nin en çok konuşulan dizisiydi. Çok izlendi, çok beğenildi.
Hatta her ne kadar bu diziden sonra yayınlanan Black için Goblin'e benzetmişler yorumları olsa da benzemiyorlar. İkisinde de azrail var fakat çok farklı senaryolarla..
Goblin'de 2 tane çok ünlü jön var. Biri çok sevilen bir çok dizinin başrolü Lee Dong-wook. Hatırlarsanız My girl ve Hotel King'de rol alıyordu. Diğeri Gong Yoo. O da sevilen dizi Coffee Prince'de harika bir gerilim sinema filmi Train to Busan'da oynamıştı.
Konusu : Kim Shin bir lanet sonucu Goblin olmuştur. Sevdiklerinin sürekli ölümlerini görmek zorunda kalıyordur. Çünkü o ölümsüzdür. Taa ki lanet son bulunca huzura kavuşup ölebilecektir. Bunun için gelinini bulması gerekiyordur. Kimsenin göremediği hançeri sadece o görebilir ve bulunduğu yerden çekip çıkarabilir.
Ji Eun-tak lise 3 öğrencisidir ve onun tek yeteneği parlak kişiliği değildir. Hatta belki de goblinin gelinidir?
Wang Yeo ölüm meleğidir. Soğuk kalpli ve acımasızdır. Tavuk restoranı sahibi Sunny ile karşılaşınca hayatında bazı farklılıklar olacaktır. Telefon kullanmaya başlamak gibi :)
Goblin ile azrail aynı evi paylaşmak zorunda kalırlar. Goblin hayatının aşkını arıyordur. Asırlardır..
Gong Yoo, Lee Dong-wook, Kim Go-eun, Yoo In-na
Bölüm sayısı : 16

10. Because This Is My First Life (Ekim 2017)

because this is my first life

Romantik - komedi
Konusu : Yoon Ji-ho 30'lu yaşlarına gelmesine rağmen hala yardımcı senaristtir. İstediği başarayı yakalayamamıştır ve evi yoktur. Ailesinin yanından taşınması gerekiyordur ancak depozito ödeyemediği için sadece kötü evlere parası yetiyordur. Lee Min-ki pofuduk beyaz kedisi ve ipotek borçlu evi olan 30 yaşlarında bekar bir erkektir. Yanlış anlama sonucu Yoon Ji-ho Lee Min-ki'nin evinde oda kiracısı olarak yaşamaya başlar. Ancak bekar bir kadınla bekar bir erkeğin aynı evde yaşaması sıkıntılara yol açacaktır. Bunu  üzerinden nasıl geleceklerdir? Tatlı bir dizi :)
Nam See-he, Jung Soo-min
Jung Soo-min'i ünlü dizi Playful Kiss'de izleyenler? Beni çok baydığından izleyemediğim bir kaç kore dizisinden biri. Ama bu dizide Jung Soo-min'i daha çok sevdim :)
Bölüm sayısı : 16

Sizin bu diziler arasından izledikleriniz ya da izleyecekleriniz var mı? İzlediyseniz hangilerini beğendiğiniz? 2016 - 2017 yapımı başka güzel kore dizileri izlediniz mi? 

3 yorum:

 1. legend of the blue sea ile goblini izledim. strong woman izliycektim ama bi başlayamadım :) şimdi ı am not robot izliyorum, çok tatliş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Im not robot’u izlemedim. İzlenecekler listesine ekliyim 😊

   Sil
 2. Ben yeni keşfettim senin bloğunu banada beklerim liste çok güzel benim izlemedğim yapım yok nerdeyse :D

  YanıtlaSil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -