Bilinçaltı Psikolojik Testi

bilinçaltı psikolojik test

Psikolojik testleri sever misiniz? Cevaplarını kendi hayal dünyamızda oluşturduğumuz psikolojik testler hep ilgilimi çekmiştir. Bazı sitelerde psikoloji alanında herhangi bir uzmanın hazırlamadığı testleri görüyorum. Bunları çözmek sadece zaman öldürmek için gibi geliyor bana.. Yapmadığım şey değil tabii ki ama yine de öyle hissediyorum.. Bugün benim size soracağım psikolojik test bilinçaltınıza yönelik soruları olan, kendimizi ya da çevremizdekileri daha iyi anlamamızı sağlayacak bir test.


Çok beğendiğim için sevdiklerime mutlaka sormuşumdur bu soruyu 😊

Bu psikolojik testte bir senaryo var. Bu senaryoya göre cevap vereceksiniz. Yanlış ya da doğru cevap yok. Herkesin cevabı kendi kişiliğiyle ilgili ipucu veriyor.

İlk aklınıza gelen cevapları vermeye çalışın.

Bir kağıda cevaplarınızı yazabilirsiniz. Daha iyi tasvir etmenizi sağlar.

Sorular 

Kocaman bir ormanda küçücük bir patikada yürüyorsunuz. Yanınızda birisi daha var. Bu kişi kim?

Yanınızdaki kişi artık yok ama siz yola devam ediyorsunuz. Önünüze bir hayvan çıktı. Bu hayvan nedir? Ne yapıyor?

Yolunuza devam ediyorsunuz ve ormanın içinde karşınızda bir ev gördünüz. Bu evin çevresinde çit var mı yok mu? Ev nasıl bir ev bu anlatın?

Eve girdiniz. Salonda bir yemek masası var. Üzerinde neler var?

Salondan bahçeye bir kapı açılıyor. Dışarı çıkıyorsunuz. Çiçekler var bahçede. Onları sulayacaksınız. Yerde su dolduracağınız bir kap arıyorsunuz. Bu kap hangi materyalden yapılmıştır?

Anlamlarına bakmadan önce mutlaka cevaplarınızı vermiş olun.

Cevaplar

İlk sorudaki yanınızdaki kişi sizin hayatta kendinizi en yakın hissettiğiniz kişidir. Bu kişi siz ne zaman yardıma ihtiyaç duysanız yanınızda olan kişidir.

Yola devam ederken gördüğünüz hayvan sizin hayatınızdaki sıkıntılarınızı temsil eder.
Mesela zıplayarak giden beyaz bir tavşan gördüyseniz sıkıntılarınız çok büyüttüğünüz şeyler değildir ve geçeceğini biliyorsunuzdur.
Bir aslan kaplan gibi yırtıcı bir hayvan gördüyseniz kendinize göre zorlayıcı bazı problemlerle uğraşıyor olabilirsiniz. Bu hayvaların size yaklaşımı da önemli. Size bakıp tehditkar şekilde kükredi mi sadece bakıp geçti mi? Bunlara göre de yorumlayabilirsiniz.

Gördüğünüz evin çevresinde çit olanlar, yaşamlarında insanlarla aralarına mutlaka sınır koymak isterler. Çit bulunmadığını düşünenler de sınır koymayı sevmeyen insanlardır. Evin çevresinde çit olanlar mesela çat kapı misafir gelmesi yerine önceden haberli gelinmesini tercih ederler.

Evi anlatmanız aslında sizin hayalinizdeki evi tasvir edişinizdir. Kocaman şatafatlı bir ev mi yoksa tatlı bir kulübe mi gördünüz gibi.

Salondaki yemek masasının üzerinde neler olduğuna göre sizin hayal gücünüzün büyüklüğü anlaşılır. Yemek masası deyince sadece yemekler olduğunu düşündüyseniz hayal gücünüz o kadar da geniş değil ama yemek masasında şamdanlar, çiçekler, desenli peçeteler, masanın üzerinde avize vs gibi tasvirlerde bulunduysanız hayal gücünüzün geniş olduğunu söyleyebiliriz.

Bahçeye çıktığınızda, yerde aradığınız kabın yapıldığı madde ne kadar sağlamsa sizin ilk soruda yanınızdaki kişiyle aranızdaki ilişki o kadar sağlamdır. Metal çok sağlam bir maddedir kırılmaz, plastikse kolayca eğilip bükülür.. Bunlara göre karşılaştırabilirsiniz.

Bu testi beğendiyseniz siz de sevdiklerinize sorun, cevaplarını duymak çok güzel oluyor. 😊 Sizin bilmediğiniz, hatta kendisinin de düşünmediği bazı şeyler ortaya çıkıyor. 😊

Umarım bu psikolojik testi beğenmişsinizdir! Ben de bu şekilde harika bir çok soru var. Devamını da arada sormayı düşünüyorum. Ne dersiniz? Beğendiniz mi? Sizin cevaplarınız nelerdi? 

8 yorum:

 1. Güzel bir testmiş. Hemen uyguladım.:)

  YanıtlaSil
 2. Adını yanlış hatırlamıyorsam Kokoloji diye bir kitap vardı. Bu şekilde bir sürü test vardı. Onlara benzettim. Çok keyifli oluyor bunları yapmak. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kokoloji kitapları bende var ama ben bunu oradan almadım pdr okuyan bir arkadaş yapmıştı. Ama orada da olabilir hatırlayamadım şimdi 😊 bundan sonraki soruları kokolojilerden seçmeyi düşünüyordum ben de 😊

   Sil
 3. Çok beğendim ben de, kesinlikle devamı gelmeli.. :)

  YanıtlaSil
 4. Çok mutlu oldum beğenmenize😊 gelsin o zaman devamı 😊

  YanıtlaSil
 5. Ben mantigimla hareket ettm yaa 😂 ormanda nası bi ev olur olsa olsa agactan kulube olur. Hayvanda yabani bisey cikma ihtimali yüksek. Cit ne arasin normal bi evdir iste. Yemekte pek afilli olmaz adam yemis kalanlar kalmistir bana sofra kurmucakya gibi 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşin sırrı burada zaten, herkes kendisine en mantıklı gelen cevaplarla ilerliyor fakat aslında bu cevaplar biliçaltımızla ilgili.
   Başka birinin mantığına göre de ormanın içindeki evi hayvaNlardan uzak tutmak için çit vardır olabilir. Ya da yabani bir hayvan yerine ender rastlanan harika bir kuş buralarda olur ancak diyenler de.. :)

   Sil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -