Ananas Desenli Bardak Yapımı ve Karpuz Yüzük Tabağı Yapımı

Ananas Desenli Bardak Yapımı ve Karpuz Yüzük Tabağı Yapımı

Kendin yap projelerimden bugün ananas desenli bardak yapımı ve karpuz yüzük tabağı yapımı var. Yüzük tabağı ülkemizde çok yaygın gördüğüm bir eşya değil, ancak sosyal medyada ve etsy.com'da çok rastladım. Fikri beğendiğim için de ben de yapmalıyım dedim. Yatağımın baş ucundaki komodinin üzerinde yerini aldı. Her gece yatmadan önce yüzüklerimi ve küpelerimi çıkarıp bu tabağa koymaya başladım 😊 İnsan kendi yaptığı şeyleri daha bir seviyor, kullanmak istiyor 😌😆 Karpuz Yüzük Tabağı Yapımı polimer kil
z

Yüzük tabağı (ring dish) yapımı için malzemeler :

polimer kil
akrilik boyalar
ince uçlu fırça

Evet bu kadarcık şey yeterli!

Yapılışı :

Kullandığım polimer kil havada kuruyan cinsten. Pişirilip kullanılan polimer kili de çok defa kullandım ancak havada kuruyan polimer kil ile çalışmayı daha çok sevdim. Bunun en önemli sebebi polimer kili pişirdiğimde fırınımda kalan kokunun saatlerce geçmemesi. Hatta bir gün sonra bile pişirdiğiniz yemeği, yavaş yavaş ağzınızda çiğnerken uzaktaaaan bir koku hissediyorsunuz. Bunu HİÇ sevmiyorum! Bir de havada kuruyan killerimi aliexpress.com'dan aldım. Türkiye'ye göre inanılmaz derecede ucuz bir rakam ödedim. Polimer kil ile çalışan herkese şiddetle öneririm!

Polimer kili minik bir tabak haline getirdim. İç kısmını beyaza boyadım. İçine kırmızı polimer kil ile ince bir tabaka oluşturup kurumadan birbirine bastırarak yapıştırdım.

Siyah polimer kil ile minik çekirdekler yaptım ve karpuz tabağın içine bastırarak yapıştırdım yine. En son da karpuz tabağın dışını koyu yeşil ile şeritler halinde boyadım.

Karpuz yüzük tabağımın yapılışı bu kadar kolay!

 Karpuz Yüzük Tabağı Yapımı polimer kil fimo

Ananas desenli limonata bardağı :

Ananas deseni bu yaz her yerde gördüğümüz bir imge oldu. Yastıklar, tabaklar, çerçeveler, t-shirtler.. Ben de bu akıma ayak uydurup ananas desenli bir bardak yaptım. Nasıl yaptığımı anlatayım:

Ananas Desenli Bardak Yapımı polimer kil

Malzemeler :

kavanoz
ponpon fırça
ince uçlu fırça
polimer kil

Yapılışı :

Kavanozun kapağını ponpon fırça ile yeşile boyayarak başladım. Sonra polimer kil ile ananas yaprakları yaptım. Birbirine bastırarak yapıştırdığım bu yaprakları yine yeşile boyadım.

Kavanoza altın sarısı ve ince bir fırça ile ananasın çapraz şeritlerini yaptım.

En son kavanozun kapağını pipet geçecek şekilde bıçakla deldim.

Limonatayı yapıp ananas desenli bardağımın içine koydum. Afiyetle içtim 😎

Ananas desenli bardağımın ve karpuz yüzük tabağımın yapılışını ayrıntılı olarak anlattığım youtube videomu da izleyebilirsiniz 😊Youtube kanalım için buraya tıklayabilirsiniz kendin yap atölyesi

6 yorum:

 1. Çok hoş, kili aldığın sayfanın linkini mailime atabilir misin? Aslında oldukça sabırsız olduğum için aliexpress amazon gibi yerlerden alışveriş yapmayı tercih etmekte zorlanıyorum fakat bazen gerçekten çok ekonomik oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, kili aldığım sayfanın linkini atmayı çok isterdim ancak çok zaman önce satın aldığım için hatırlamıyorum. Evet, çok uzun sürüyor ama ufak tefek şeyler için oldukça tasarruflu :)

   Sil
 2. Çok güzel olmus elinize saglik. Kesif etkinliginden geliyorum 3 blogumla da takipteyim. Sevgiler 😊
  Deryaninsporgunlugu
  Delikizinbohcasi
  Deriasworld

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz :) Çok teşekkür ederim. Ben de sizi takibe aldım.
   sevgiler :)

   Sil
 3. Kendin yap projelerini çok seviyorum ben. Elinize sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) ben de çok seviyorum :)

   Sil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -