KirazKahve'den Mim


İlk defa bir mim ile karşınızdayım. Bunun için sevgili Soslu Badem'e teşekkür ederim. İsmine tıkladığınızda onun mim'inde neler yazdığını okuyabilirsiniz :)

1. Blog yazmaya nasıl başladın?

İlk blog yazmaya başlamam 2016'nın Ocak'ına denk geliyor. İngilizcemi geliştirmek için Madamerry adında bir blog açtım. Gerçekten de çok güzel katkıları oldu; sürekli essay yazıyordum, ki bu İngilizce hazırlıkta bir yılda yazıklarımdan bile çok fazlaydı. Bu şekilde yazılar yazarken blog yazmayı ne kadar sevdiğimi ve bağlandığımı fark ettim. Türkçe yazarsam kendimi daha özgür ifade edebileceğimi anladığım sıralarda eşim, annem ve birkaç arkadaşım türkçe blog yazmaya başlamamı önermişlerdi. Ben de Kirazkahve'yi açtım. İyi ki açmışım, iyi ki yazıyorum diyorum :)

2. Bloguna daha önce yazmadığın bir tarzda yazacak olsan bu ne olurdu?

Ben üniversiteye hazırlanırken lise son sınıfımda çok ders çalıştım ve 1 yılda 30 net yükselttim. Çok aşırı birşey olduğunu iddia etmiyorum tabi ki yanlış anlaşılmasın.. Türkiye YGS sıralamasında 9bin Lys'de 6bindeydim. Çevremde ne kadar ders çalışsa bile tam ders çalışma düzenini kuramamış çok fazla tanıdığım vardı. Böyle olan yakın arkadaşlarıma neler yaptığımı nasıl çalıştığımı hep anlatmaya çalışırdım. Hala da bu konuda yardım etmeye çalışıyorum sevdiklerime. Bu konular üzerine yazılar yazmayı çok isterdim. Çünkü gerçekten başarılı olmak isteyip ona göre çalışan fakat istediği başarıyı sağlayamayanlar var. Benim ailem eğitimci olduklarından bu konularda çok şanslıydım. Başkalarına da yardım etmek isterdim.

3. Bloglarda okumayı en çok sevdiğin konular nelerdir?

Günlük gibi blogları okumayı seviyorum. Bugün neler yapmış, neler düşünmüş gibi :) Belki de ben okumayı sevdiğim için böyle yazıyorum. Hayatımda ne varsa o :)

4. Hayatta en çok yapmak istediğin şey nedir?

Bu soru bana çok zor geldi :) Çünkü hayallerim çok büyük değildir, o yüzden en çok şunu yapmak istiyorum diyemiyorum.

Şunu söyleyebilirim ama:

Sevdiklerimle birlikte cennete girebileceğimiz hayırlı bir kul olarak yaşamak. En çok istediğim şey bu hayatta :)

Mimlediklerim

Sevgili Ledushca

Sevgili Daha Mutlu Yaşam

Sevgili Yağmur Tozu

6 yorum:

 1. Bu mimler birbirimizi daha iyi tanımamıza neden oluyor.Demek ki böyle başarılı bir blog arkadaşımız varmış :)Beni mimlemişsin,düşündüğün için çok teşekkür ederim tabi ki ama bu mimi ben yapmıştım :) Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi çapımda ders çalışmaya çalışmıştım zamanında :) iltifatınız çok güzel :) çok teşekkür ederim :) Baktım baktım göremedim miminizi gözümden nasıl kaçmış.. sevgiler :)

   Sil
 2. Çok güzel bir mim olmuş, adeta içinin güzelliği blog yazına yansımış :) Nedense ben böyle hissettim okurken :)

  İyi ki yollarımız kesişmiş blogspot'ta :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim çok mutlu oldum bu sözlerinle :) O senin içinin güzelliğinden canım :)

   İyi ki kesişmiş gerçekten de :) Sevgiler :)

   Sil
 3. Belki okumak istersiniz diye arşivden yaptığım mimi buldum :) http://www.dahamutluyuz.com/2016/08/satirarasi-mim-1.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) okuyacağım hemen :))

   Sil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -