DIY - Dikişsiz Fotoğraf Çerçeveli Yastık Yapımı

Dikişsiz Fotoğraf Çerçeveli Yastık

Bugün çook mutluyum! Annem babam ve kız kardeşim dün mevlitten sonra evimizde kaldılar, az önce yolcu ettik :) Hep hayal ettiğim, istediğim şeydi; eşim, babam, annem, kardeşim ve ben, gece geç saatlere kadar muhabbet edip tekrar sabah kahvaltıda beraber olmak :)) Maşallah :)Belki merak edenleriniz vardır. Biz iki kız kardeşiz. O Çukurova Üniversitesi'nde Okul Öncesi Öğretmenliği okuyor. Bölümünü çok seviyor, öğrendiklerini şöyleymiş böyle yapılmalıymış diye ara ara anlatıyor bana. Sonuçta hep bilmem gereken şeyler :) Bebeğin anne karnından itibaren tüm gelişimini ayrıntılarıyla öğreniyorlar. Dün bir istekte bulundum naçizane :) Blogumda ara ara çok ilgisini çeken şeyler hakkında yazı yazması! O da çok sıcak baktı :) İnşallah bundan sonra bu şekilde yazılarını bekliyorum :) Benim gibi bu konular ilgisini çekecek birçok hanım olduğunu düşünüyorum :)

Dikişsiz Fotoğraf Çerçeveli Yastık

Geleyim yastığımı nasıl yaptığıma :) Bu yastık fikri tamamen bana ait, yani başka bir yerde göremezsiniz :))

2 yıl önce yılbaşında eşime hediye hazırlamıştım. Takım halinde birçok hediye hazırlayarak çok mutlu etmiştim :) Siz de mutlu etmek ve mutlu olmak için dikişsiz fotoğraf çerçeveli bir yastık yapabilirsiniz :)

Dikişsiz Fotoğraf Çerçeveli Yastık

Malzemeler :

^ Kendinden kalpli yumuşak keçe

^ Kırmızı düz keçe

^ 2 tane mıknatıs

^ Silikon tabancası

^ Makas

^ Dosya kağıdı

^ 1 adet şeffaf dosya, pürüzsüz olanlarından olursa daha güzel oluyor

^ Cetvel

^ İnce bir yastık kumaşı ve elyaf ya da diktiğimiz kılıfın içine sığacak ölçüde bir yastık

Adım adım nasıl yapılır ?

1. Kendinden kalpli keçemizi 32 cm boy ve 32 cm en olarak kare şeklinde keselim.

2. Kırmızı düz keçemizi 32 cm ve 18 cm boyunda bir parça, 32 cm ve 22 cm boyunda diğer parça olmak üzere keselim.

3. Şeffaf dosyamızı 23 cm ve 17 cm olarak bir parça keselim.

4. Kırmızı keçemizden kalp şeklinde parçalar keselim. Ben 14 tane kullandım, kesilen kalbin büyüklüğüne göre değişecek.

5. 4 cm en ve 4 cm boy olacak şekilde 2 parça kırmızı keçemizden kare keselim.

6. Kendinden desenli keçemizden 21 cm uzunluğunda 2 cm eninde bir parça. Ben bu parçanın boyunun bir kenarını şekil vererek kestim.

7. Kendinden desenli büyük parçamızı ortalayarak üzerine kestiğimiz şeffaf dosyayı yapıştıralım. Şeffaf kağıdın iki yan tarafına ve alt tarafına silikon sürelim. Üstten fotoğrafı yerleştireceğimiz yer açık kalacak.

8. Kestiğimiz kalplerimizi şeffaf kağıdın kenarlarına sıra sıra yapıştıralım. Kendinden desenli kestiğimiz uzun ince parçamızı da yapıştırdığımız şeffaf kağıdın alt ucuna boydan boya yapıştıralım. Böylece silikonla şeffaf dosyayı yapıştırdığımız yer kötü görünmeyecek.

9. Kendinden desenli keçemizin arka yüzünü çevirelim ve kestiğimiz kırmızı keçelerden 17/32 cm ölçülerinde olan keçeyi kenarlarına silikon sürerek yapıştıralım. Sonra da diğer kenara  22/32 cm ölçülerinde olanı yapıştıralım. Bu şekilde yaparak içine elyaf yastığı koyup çıkarabiliriz. Daha düzgün durması için silikon ile mıknatıslarımızı yapıştıralım. Üzerlerine de 4/4 cm boyunda olan keçelerimizi yapıştıralım. Mıknatıslar görünmesin diye.

Dikişsiz Fotoğraf Çerçeveli Yastık

Yatık kılıfımızın içine bu boyutta elyaf yastık koyalım, eğer ki yoksa düz ince bir kumaşa bu boyutlarda bir kılıf dikelim içine elyaf dolduralım. Fotoğraflık yerine güzel bir fotoğrafımızı koyup hediye edelim :))

Umarım fotoğraf çerçeveli yastığımı beğenmişsinizdir :)

Sevgiler :))

2 yorum:

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -