Korelilerin Beyaz Tenlerinin Sırları

Korelilerin Beyaz Tenlerinin Sırları
Kore dizileri çok hoşuma gidiyor. Çok sürükleyici, bir başlayınca insan bütün bölümlerini hemen izlemek istiyor. İzlerken nasıl bu kadar beyaz olduklarını merak ettim açıkçası.


Uzun zaman önce National Geographic dergisinde Kuzey Kore ile ilgili bir belgesel vardı. Gördüğüm fotoğraflara inanamadım. Beyaz tenli değiller! Evet, Güney Koreliler ve Kuzey Koreliler görünüş itibariyle inanılmaz farklı! Güney Koreliler, kullandıkları kozmetik ürünler, uyguladıkları maskeler, estetik ameliyatlarla çok değişiyorlar. Şurada mesela Kuzey Koreli kadınlar buğday tenliler.

Korelilerin Beyaz Tenlerinin Sırları

Peki nasıl bu kadar beyaz tenli oluyorlar? 

Korelilerin Beyaz Tenlerinin Sırları

İşte şimdi beyaz tenlerinin sırrını açıklıyorum.

1. Pirinç unu maskesi : Bu maskeyi hiç yapmadım ama düzenli olarak yapan arkadaşlarım var. Etkisi oluyormuş söylediklerine göre. Bence de etkisi oluyor ki Koreliler böyle beyazlaşıyorlar.

Nasıl uygulanıyor : Yarım çay bardağı suyun içine 3-4 çay kaşığı kadar pirinç unu atın ve iyice karıştırın kıvamlı hale geldiğinde yüzünüze uygulayın. 15 -20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Pirinç unu cildi beyazlatmasının yanı sıra güneşin zararlı etkilerinden koruyor. Ayrıca C vitamini içeriyor. 

Bence bu maskeyi bir iki kez yapıp hemen sonuç beklemek yanlış olur, o yüzden birazcık sabredin :)

2. Pirinç suyu : Ten rengini beyazlatmasının yanında kahverengi lekeleri de açıyor. Pirinç, suyla temas ettiğinde fitik asit üretirmiş. Leke kremlerinin bazılarında da fitik asit kullanılıyormuş.


Peki nasıl uygulanıyor : Bir çay bardağı pirinci iki çay bardağı suyun içine koyun. 3 saat kadar bekletip suyunu süzün ve yüzünüzü bu suyla yıkayın.


Buzdolabında en fazla 2 gün bekletin çünkü pirinç suyu hızlı bir şekilde bakteri üretir.

3. Beyazlatıcı kremler : Beyazlatıcı kremler her yerde satılıyor. Ama Korelilerin kullandıkları ürünlerden kullanmak istiyorsanız Kore'de üretilmiş olup olmadığına dikkat edebilirsiniz.

Son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler bu ürünler ama yine de Kore'de dış görünüş aşırı önemli olduğundan daha etkili ürünlerinin olduğunu düşünüyorum.

Korelilerin beyazlatıcı olarak kullandıkları aloe vera jelini kullandım:) Ürün yorumlarım için şuraya tıklayabilirsiniz Aloe Vera Jel.

4. Güneş ışığından korunmak : Güneş kremlerini çocukluklarından itibaren büyük bir önem vererek kullanıyorlar. Güneşte ya şemsiyeyle dolaşıyorlar ya da hiç dolaşmıyorlar direk ordan uzaklaşıyorlar :) Siz düşünün artık ne kadar çok önem veriyorlar beyaz tenli olmaya.

Rabbit Beyazlatıcı Maske İncelemesi hakındaki yorumlarımı okumak için buraya tıklayın!

2 yorum:

  1. bana da bronzluk hiç yakışmadığı için güneşten ölümüne kaçınanlardanım. O yüzden bu maskeyi düzenli olarak uygulamaya çalışıyorum gerçekten faydalı :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bana da yakışmıyor bronzluk, güneş kremim olmadan kış günü bile dışarı çıkmam :) ben de yapacağım diyorum ama bi türlü elim değmedi :)

      Sil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -