Sürpriz Yumurtadan Anahtarlık Yapımı

Sürpriz Yumurtadan Anahtarlık Yapımı

Süpriz yumurtaları çok seviyorum. Minik minik çok tatlılar. Bir an önce düğünüm olsun da mutfağıma tatlılık versinler.

Sabırsızlıkla bekliyorum 20 Ağustos'u. Düğünüm olsun artık. 5 yıl bekledik 2 ay fazla geldi sanki :) Nikahımızı da kıydık. Resmen evlendim yani yirmi gün önce ! Tam hız çeyiz hazırlığıyla dolu bir yaz bekliyor bizi. Dün son sınavıma da girdim 'Miras Hukuku'. Okulumu bitirdim. Bir daha o sıralarda ders dinleyemiycem diye duygusal değilim açıkçası. Gelsin stajyer avukatlık !Yaz başlangıçı içim içime sığmıyor. Neler yapsam, nasıl dolu dolu geçirsem diye. Araştırmayı, yeni şeyler denemeyi, hobilerime vakit ayırmayı, kitap okumayı, kendi kendime bişeyler karalamayı çok seviyorum. Hal böyleyken neden bir blog açmayayım dedim. Sınavlarım biter bitmez buradayım işte :)

Siz sürpriz yumurtaların hediyelerini çıkarınca yumurtalarını ne yapıyorsunuz ? Benim aklıma bir fikir geldi. Onları anahtarlık olarak kullanmak ! Keçelerle yaptım, hem de sadece atacağımı düşündüğüm minik parçalarla. Yapımı çok basit aslında. Parça parça kes yapıştır.

Neler Kullandım :

^ Silikon tabancası
^ Keçe
^ Makas
^ Kalem
^ Süpriz yumurta

1. Yumurtanın kapağını açıp ona uygun bir yuvarlak keçe kestim. Bu parçanın ortasından delik açıp maskot olacak şekilde minik bir parçayı buradan geçirdim.

sürpriz yumurta

2. Silikon tabancasıyla bu parçayı yapıştırdım. Baykuş anahtarlığın başı için resimdeki gibi diğer küçük parçalar da silikon tabancamdan nasibini aldı. Kullandığım keçenin rengi su yeşili mi? Tam olarak ne mavisi bilemedim. Ama sarıyla çok yakıştı onu biliyorum. :)

sürpriz yumurta

3. Baykuşun kanatları için uçları kesik iki kalp parça kullandım.

sürpriz yumurta

4. Küçük detaylarla güzelleştirdim.

sürpriz yumurta

Bu şekilde iki tane yaptım, karı koca kullanalım diye. Aslında kullanacağını sanmıyorum ama şansımı deniycem :)

sürpriz yumurta

sürpriz yumurta

sürpriz yumurta

Sizce güzel bir fikir mi ? Sürpriz yumurta kutularınızı değerlendirmek isterseniz siz de deneyin! Baykuş ailesi anahtarlıkları beğendiniz mi ?

4 yorum:

 1. Merhaba kiraz kahve, öncelikle kutlarım. Rabbim bir ömür mutluluk versin 😊 Mezuniyet için de ayrıca tebrik ederim. Mesleğinizde istediğiniz hedeflerinize ulaşmanızı dilerim. Kore fenomenin blog keşif etkinliğinde gördüm sizi ve bir bayram ziyareti yapmak istedim. İyi bayramlar 😊 Ayrıca bu baykuşlar çok şirin. İnşallah hep mutluluğa kapı açarlar. Sizi takibime aldım. Güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle. Sevgilerimle 💕

  YanıtlaSil
 2. Merhaba kiraz kahve, öncelikle kutlarım. Rabbim bir ömür mutluluk versin 😊 Mezuniyet için de ayrıca tebrik ederim. Mesleğinizde istediğiniz hedeflerinize ulaşmanızı dilerim. Kore fenomenin blog keşif etkinliğinde gördüm sizi ve bir bayram ziyareti yapmak istedim. İyi bayramlar 😊 Ayrıca bu baykuşlar çok şirin. İnşallah hep mutluluğa kapı açarlar. Sizi takibime aldım. Güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle. Sevgilerimle 💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Zehra hanım, bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim çok mutlu oldum 😊 Allah razı olsun ☺️
   Baykuşları beğenmenize de çok sevindim, inşallah 😊
   Ben de şimdi sizin blogunuzdaydım çok güzel, içten paylaşımlarınız var. Ben de sizi takibe aldım, görüşmek üzere, hayırlı, güzel bayramlar 😊
   Sevgiler💛

   Sil
 3. Çok güzel olmuş. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Yorumlarınızla ne düşündüğünüzü paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
Sevgiler ^ ^

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

- DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS -